VI Sympozjum Nieliniowej Analizy

 
 

Toruń, 7 - 9 IX 2011

 
 
sna2011.mat.umk.pl
 
   
Poland Toruń UMK WMiI KNAMiT CBN TMNASzanowni Koledzy!
Zapraszamy do Torunia na konferencję poświęconą analizie nieliniowej.

W 1991 r grupa toruńskich matematyków utworzyła Centrum Badań Nieliniowych im. Juliusza Schaudera przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Do najważniejszych zadań Centrum zaliczyć należy: wspieranie badań matematycznych w zakresie Analizy Nieliniowej i Teorii Punktów Stałych, wydawanie międzynarodowych czasopism Topological Methods in Nonlinear Analysis i Lecture Notes Series, a także popularyzację matematyki (w szczególności wśród młodzieży).

W ramach swej aktywności Centrum Schaudera wraz z Wydziałem Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego (WMiI UŁ) zorganizowało w 1996 r Pierwsze Sympozjum Analizy Nieliniowej, które zintegrowało społeczność polskich matematyków zajmujących się szeroko rozumianą problematyką nieliniową. Później miały miejsce dalsze spotkania: SNA '99, SNA 2001, SNA 2004, SNA 2007.

Obecne Szóste Sympozjum odbędzie się w Toruniu, a obrady prowadzone będą w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki UMK przy ul.Chopina 12/18. Podczas jego trwania zostanie zorganizowana specjalna sesja poświęcona 70 rocznicy urodzin profesorów Kazimierza Goebla i Lecha Górniewicza. Współorganizatorem Sympozjum jest Instytut Matematyki przy Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (IM WMFiI UMCS).

Mamy nadzieję, że każdy z uczestników znajdzie tu coś dla siebie: ciekawe referaty, gorące dyskusje, nowe kontakty, a wszystko w dobrej, sprzyjającej odkryciom atmosferze. Liczymy zarówno na tych, którzy mieli już wcześniej okazję uczestniczyć w konferencjach SNA lub Szkołach Centrum Schaudera, jak i na nowych uczestników. Gorąco zachęcamy młodych adeptów matematyki (doktorantów) do wzięcia udziału w tym ogólnokrajowym wydarzeniu.

Komitety
Naukowy i Organizacyjny

TERMINARZ

  1. Prosimy o dokonanie rezerwacji hotelu do połowy lipca!
  2. Opłatę konferencyjną należy uiścić do 11 lipca (termin przedłużony).
  3. Streszczenia wystąpień prosimy nadsyłać do 6 czerwca (termin przedłużony).Serwis aktualizowano 28 września 2011
Rekomendowane przeglądarki: Firefox, Opera
Przypominamy o odświeżaniu strony w przeglądarce (w tym .pdf)...