Inicjatywa 3 śmieci dziennie


Nowości: Usunięto link do niekatywnej strony Fundacji Z Miłości Serc.

.:: O co chodzi? ::.


Często możemy usłyszeć, że ktoś wyrzuca śmieci byle gdzie, bo "i tak jest brudno" lub "inni też tak robią, więc moje odpady są tylko kroplą w morzu". Pomyślmy - na świecie jest ponad 6 miliardów ludzi. Jeżeli każdy z nich miałby takie podejście... katastrofa!

Ale sytuację tę można odwrócić i zadziała tu identyczny mechanizm. Przy pomocy tej strony promujemy akcję "Zbierz 3 śmieci dziennie". Zasada jest banalnie prosta: idąc codziennie chodnikiem zbierasz trzy przypadkowe odpadki i wyrzucasz do najbliższego kosza. Nie są Ci potrzebne żadne worki, rękawiczki, odpowiedni strój i dużo czasu. Robisz to jakby przy okazji. Po kilku dniach staje się to przyzwyczajeniem - bardzo korzystnym z punktu widzenia środowiska, a i przyjemniej na pewno spojrzeć na czyste chodniki i ulice.

Nie zrażaj się, nie myśl, że to co robisz nie ma sensu, ponieważ nie dasz rady zebrać wszystkich śmieci wokół Ciebie. Nie ma takiej potrzeby! Twoje działanie ma na celu pokazanie innym, że mogą się do Ciebie przyłączyć. Co z tego wyniknie? Pomyśl, jeśli Ty i ja zbierzemy tylko 3 śmieci dziennie, to po roku da to liczbę 2190. A jeśli przyłączy się do Ciebie kilku znajomych lub sąsiadów? Właśnie w ten sposób rozwinęły się wszystkie religie i wielkie idee tego świata - poprzez "zarażanie innych umysłów" swoim postępowaniem i sposobem myślenia. Choć może tego nie zauważasz, takich "zbieraczy śmieci" jak my jest niemało. Sprawmy, by było ich jeszcze więcej!

Pobliski teren na pewno nie stanie się czysty z dnia na dzień, ale stopniowo zaczniesz zauważać różnicę. Razem możemy uczynić świat lepszym dla wszystkich jego mieszkańców - roślin, zwierząt, innych organizmów, nie pomijając także nas. Jest wiele do zrobienia. Także dla Ciebie.

UWAGA:Przeczytaj podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące przy zbieraniu odpadów.